Wspieramy i promujemy

Rodzinę

więcej

Aktualności

Piknik integracyjny Dużych Rodzin i Seniorów na zakończenie lata

wtorek, 20 wrzesień 2016 09:42

W  niedzielne popołudnie 11 września br. na Piernikowym Miasteczku na ulicy Podmurnej w Toruniu odbył się Integracyjny Piknik Dużych Rodzin i Seniorów zorganizowany przez Fundację Nadzieja dla Rodzin, Fundację Archipelag Inicjatyw przy współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”.  

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

 

Był to drugi w tym roku piknik zorganizowany w Ramach Programu Promocji Dużej Rodziny „Jesteśmy Razem” sfinansowany dzięki Gminie Miasta Toruń i przyświecała mu idea aby zacieśniać więzy wśród rodzin i promować integrację międzypokoleniową.

 Wśród atrakcji, jakie pojawiły się tego popołudnia w Piernikowym Miasteczku znalazło się między innymi  puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy, zabawy i animacje dla dzieci, stoisko do robienia śmiesznych zdjęć z gadżetami. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Turniej Trzech Pokoleń. Zabawa polegała na tym, aby rodziny poruszały się między przygotowanymi stanowiskami, wykonywały przygotowane tam przez seniorów zadania i zbierały naklejki z poszczególnych stacji. Zadania nie były przypadkowe. Chodzi przecież o integrację międzypokoleniową. Uczestnicy Turnieju bawili się w podwórkowe zabawy z dawnych lat, zaplatali bransoletki przyjaźni, grali w kapsle. Ciekawostką okazały się bajki na projektor „Ania”. Dzieci mogły zobaczyć, w jaki sposób wyświetlano kiedyś bajki, dorośli natomiast mogli powspominać i przenieść się na chwilę do czasów dzieciństwa.

Wspólnie spędzany czas umilały występy młodzieży. Wystąpili między innymi artyści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Domu Harcerza”, kwartet smyczkowy „In Finito”, który oczarował seniorów i Rodziny wspaniałymi wykonami nie tylko muzyki klasycznej ale i muzyki filmowej czy rozrywkowej.

Gromkimi brawami nagrodzono rodziny, które ukończyły Turniej Trzech, dzieci bardzo żywiołowo relacjonowały na czym polegały zadania do wykonania. Piknik odbył się przy współudziale partnerów, darczyńców i przyjaciół  w miłej atmosferze co sprzyjało inicjatywie integracji.